ALBERT EİNSTEİN HAKKINDA İLGİNÇ GERÇEKLER

[cs_content][cs_section parallax=”false” separator_top_type=”none” separator_top_height=”50px” separator_top_angle_point=”50″ separator_bottom_type=”none” separator_bottom_height=”50px” separator_bottom_angle_point=”50″ style=”margin: 0px;padding: 45px 0px;”][cs_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” style=”margin: 0px auto;padding: 0px;”][cs_column fade=”false” fade_animation=”in” fade_animation_offset=”45px” fade_duration=”750″ type=”1/1″ style=”padding: 0px;”][cs_text]20. yy’lın en iyi Fizik’çisi diye düşünülen Albert Einstein hakkında ilginç gerçekler bu yazımızın konusu. Biz onu görecelilik yasasıyla bilsekte, o Nobel ödülünü bu yüzden almadı. Bu onun hakkındaki ilginçliklerden sadece biri.

(Albert Einstein 14 Mart 1879’da Almanya’nın Ulm, Wüttenberg şehrinde Dünya’ya geldi ve 18  Nisan 1975 de 76 yaşında Amerikanın New Jersey eyaleti Princeton’da öldü. Öldüğünde 76 yaşındaydı.)

 • Doğduğunda kafasının garip bir şekli vardı. Kafasının arka tarafı garip bir şekilde çok büyüktü ve bir kaç hafta içersinde normal haline döndü.
 • Orta sınıf, Yahudi bir ailede Dünya’ya geldi ve kendisinden 2 yaş küçük Maja isimli bir kız kardeşi vardı.
 • Albert Einstein sadece keman çalmayı sevmiyor, üstelik bir klasik müzik hayranı idi.
 • Kaynakların söylediğine göre Albert Einstein küçükken konuşma zorluğu çekiyordu ve 4 yaşına gelene kadar konuşamamıştı.
 • Albert Einstein ilk öğrenimini Münih Luitpold Gymnasium da tamamladı.
 • İlk bilimsel yazısını 16 yaşında tamamladı ve yazısının ismi “havanın magnetik alanlardaki durumun incelenmesi”idi
 • Madde ve enerjinin eşitliği kanununu 1905 te buldu ve 4 adet en iyi Fizik bilimsel dergisinde yayınlandı.( E=mc2 )
 • 1921’de Nobel Fizik ödülünü aldı fakat bu görecelilik kanunu için değildi. Çünkü onun görecelilik kanunu çoğu kişi tarafından anlaşılamamıştı. O Nobel Fizik ödülünü foto elektrik etki hakkında olağanüstü anlatımı sayesinde aldı.
 • Einstein’nın göz yuvarlakları Newyork City de çok güvenli bir kutuda saklanmaktadır.

[/cs_text][x_share title=”PAYLAŞIN” share_title=”” facebook=”true” twitter=”true” google_plus=”true” linkedin=”true” pinterest=”true” reddit=”true” email=”true” email_subject=”İLGİNÇ MİSALLER”][/cs_column][/cs_row][/cs_section][/cs_content]

Yazar: onurhoca

idealist bir dil öğretmeni

2 thoughts on “ALBERT EİNSTEİN HAKKINDA İLGİNÇ GERÇEKLER

  Bet_10

  (Eylül 21, 2017 - 9:21 pm)

  Saygisizlik etmek istemem ama bu yazi yeterince arastirma yapilmadan yazilmis

   Onur

   (Eylül 21, 2017 - 10:08 pm)

   Estağfurullah, tabiyki haklı sınız. Çok fazla araştırma yapmadık. Fakat yanlış bilgi yok sanırım. Düzeltmek istedikleriniz varsa inceleyip, düzenleyebiliriz.Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir