Asla Kimseye Söylememeniz Gereken 10 Sır

Asla Kimseye Söylememeniz Gereken 10 Sır

Yaşamak aslında  gerçekler üzerine dayanıyor ama  bu gerçeklerin kullanımı konusunda yapmamız gereken  bazı şeyler var. Bazı gerçekler söylenmemeli. Bir takım akıllı insanların, kişilerin özel şeyleri  ile ilgili ağzımızı sıkı tutmamız konusundaki tavsiyeleri dinlemeye değer. Sır tutmak aslında çok da tavsiye edilmez çünkü bazı sırlar sizin iç dünyanıza zarar verebilir. Her ne olursa olsun kimi  özel konular vardır ki asla başkalarına söylememelisiniz. Çoğu zaman  bir şeyleri korumak aslında sizin için başarıya ulaşmakta önemli bir faktördür. İşte asla kimseye söylememeniz gereken 10 sır

1-Uzun Vadeli Planlarınız

Bilge ve akıllı insanlar bizi uzun vadede yapmak istediklerimizi kimseyle paylaşmamak konusunda her zaman uyarmışlardır. Tasarladıklarımız ve düşüncelerimiz henüz uygulama aşamasına geçmemiştir ve ne zaman birilerine anlatmaya başlasanız renklenmeye başlar ama insanlar bunu bizim gördüğümüz gibi asla görmezler. Çevremizdeki insanlar bize ne kadar yakın olurlarsa olsunlar bizim duygu ve düşüncelerimizi paylaşamayabilirler. Anlattığımız zaman o kişi planlarımıza kendi çerçevesinden bakacak ve öyle yorumlar yapacak. Biz planımızı yapalım ve gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerleyelim.

2-Aile Sorunları

Aile içinde yaşananlar, hayat arkadaşınızla yaşadıklarınız, özel hayatınız hep özel kalmalı. Kendinizden başkalarını korumayı da düşünmeniz gerekir. Ailenize veya arkadaşlarınıza yakın olduğunuz için onları iyi tanıyorsunuz, başka insanlar tanımıyorlar. Size yakın olup ailenize yakın olmayan insanlar var. Ailenizin onayı olmadan bu sınırları bozmayın lütfen. Bu şuna benziyor size inanan birisi size bir oyuncak veriyor siz de tutup başkasına veriyorsunuz. Bu size ait değil ki. Aile sırların başkalarına verirsek onların eline bir oyuncak vermiş gibi oluruz ve bundan zarar gören yine biz oluruz.

3-Dini Yaşantımız

Siz her ne kadar inkar etseniz de fiziksel zevkleriniz, yeme alışkanlıklarınız ya da siyasi düşünceniz sizin karakterinizi ele veren göstergelerdir. İşleri yoluna koyarken herkesin özel yaklaşımı ve kararları vardır. Sizi mutlu eden ne ise onu yapın ama başkalarına dini inançlarınızı söylemek aslında sizi normal bir insan olmaktan çıkarır. Karşınızdakilerin sizden beklentileri artar ve sizi söyledikleriniz ve yaşadıklarınızla değerlendirmeye başlarlar. Söylemekten çok yaşayın.

4-Yaptığınız Kahramanlıklar

Ne demişler, “ incelik, nezaket, iyilik sessizce gelir ve sessizce gider.” Efsaneler sadece yapmaları gerekeni yaparlar, insanların bilmesi umurlarında değildir. Kendilerine inançları vardır ve kimseden bir takdir de beklemezler. Pek çok kahramanlıklar herkesin gözü önünde olur,  insanlar bu gösteriyi görür ve onları severler. Bu böyle olsun da, insanın yüreğiyle gösterdiği cesaret örnekleri en çok zihinlerde yer edendir. Bu tür içten gelen güzel davranışlar yüce insanlar çıkartır ortaya. Asıl olan o güzel davranışı yapacak yüreğe sahip olmaktır. Ne demişler” iyilik insan sanatıdır”.

5-Güzel Davranışlar

Güzel davranışlar hiç çaba istemez ama bir o kadar sıra dışıdır. Ve gözlerimizle yaşadığımız o güzellik ve saflıkta saklı kalmalıdır. Bu davranıştan haz almak sonra çevremize anlatmak o büyüyü bozar ve bize gurur vererek davranışı asıl güzelliğinden uzaklaştırır.

6-Size Ait Gerçekler ve Başkaları Hakkındaki Yavan Bilgiler

Karşımızdaki kişide pis ayakkabılarla bıraktığımız izlenimimizin hemen hemen aynısını başkaları hakkında sahip olduğumuz yavan ve gereksiz bilgilerle de bırakırız. Başkaları hakkında dedikodu yapmak bilincimizde bulanıklığa neden olacak ve zamanla bilinç canlılığını tamamen kaybedecektir. Bu tür bilgilerin ne size ne de hakkında konuştuğunuz kişilere faydası olmayacağından, , en güzeli bunları hemen unutmak.

7-Geçmişteki O Kibirli Bakış Açınız

Geçmiş geçmişte kaldı. Geçmişi düşünmek sadece bir yüktür. Hislerinizi, düşüncelerinizi olaylar yaşanırken ifade edin. Her durumda o açık kapıyı bir kere kaçırmış oldunuz mu artık yapacak bir şey yoktur. Yapacağınız tek şey unutup gitmek. Yoksa sürekli gündemde tutmakla hem kendinize hem çevrenize zarar vermiş olursunuz.

8-Özel Hayatınız

Sizin özel hayatınız kimsenin ilgi alanına girmez. Başkalarını özel işlerinize dahil ederseniz yargılamalara ve size kendi fikirlerini beyan etmelerine maruz kalırsınız. Hayatta verdiğiniz kararlar sadece sizi endişelendirmeli, böyle yaparak başkalarının çok gereksiz fikirlerinden kurtulmuş olursunuz. Bu tür fikirler hem acımasız olur hem de motivasyonunuzu düşürür. Hayatınızın özel bölümlerini bilmece gibi saklayın kendinize, ilişkileriniz ve bireysel hayatınıza başkalarını dahil etmeyin. Bu sizi daha özel, daha önemli hale getirecektir.

9-Mali Durum

Herkes güzel şeylere sahip olmayı hayal eder ve elde edilebilir güzelliklerin çoğuna sahip olmak ister.   Ancak   her  insan sizin kendinizle olan ilişkinizi öğrenmek istemeyebilir. Arzularımız  aslında birçok insanı  altan alttan kıskandırabilir. Kimin bize karşı ne gibi düşünceleri ve niyetleri var bilemiyoruz. Maddi durumumuzla ilgili sessiz kalmak, ya da konuşacağımız ve fikir alacağımız kişileri iyi seçmek alacağımız maddi kararların bize daha fazla gelir  olarak dönmesine olanak verir.

10-Yaptığımız İyilikler

Başkaları için yaptığımız fedakarlıklar asil bir davranış olarak görünür insanların gözünde ama aslında böyle görünmekten kaçınmak lazım. İnsanlara yaptığınız yardımlar sır olarak kalmasa da dünyaya da yayılmasına gerek yok. Aynısı cesaret gösterileri için de geçerli. Gün boyu çeşitli zorluklarla karşılaşıyoruz ve bu zorluklar karşısındaki başarılarımız tabii ki karşılığını görmeli. Yaptığınız bu davranış için alkışlanma beklerseniz eğer bu defa  kendini beğenmiş bir imaj çizersiniz. Sırf gösteriş için yapılanların hiç kimseye bir faydası olmaz. İnsanlar için güzel şeyler yapalım ama herkese de ilan etmeyelim o zaman içindeki o samimiyet bozulur.

 

Yazar: perizathoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir