Bembeyaz Dişler İçin 9 Önemli İpucu

Bembeyaz Dişler İçin 9 Önemli İpucu

 

Sağlıklı ve güzel dişler bir çok kişinin hayalidir ancak çok az kişi kimyasal beyazlatma yolunu tercih eder.

Biz BrightSide olarak evde uygulanabilecek ve hiç bir zararı olmayan bir kaç yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

Bu ipuçları elbetteki bir diş doktorunu ziyaret etmenin yerini tutamaz ancak bu tavsiyelere uyarsanız çiğnemelerinizin güçlendiğine şahit olurken, dişlerinizin de bir kaç ton açıldığını göreceksiniz.

 

 • Beyazlatıcı Dişmacunu

Bir çay kaşığı zerdeçal , aynı ölçüde saf hindistancevizi yağı ve 2-3 damla nane yağını karıştırın. Bu karişimi her diş fırçaladığınızda kullanın , diş minesini besler dişlerinizi beyazlatır nefesinizi ferahlatır.

 

 • Çay Ağacı Yağı

 

Eğer yarım su bardak suya 5 damla çay ağacı yağı damlatıp her fırçalamadan sonra gargara yaparsanız iki haftaya kalmadan farkı göreceksiniz. Daha iyi etki etmesini isterseniz dişlerinizi fırçalarken bir damla ekleme yapabilirsiniz ama çok abartmamak kaydıyla.

 

 • Çilek Macunu

 

Taze bir çileği alın ve bir yemek kaşığına koyun. Bunu bulabildiğiniz en iyi deniz tuzuyla karıştırın. Ortaya çıkan karışımı diş fırçanıza sürün ve masaj yaparak dişlerinize uygulayın . Ağzınızı suyla bir kaç dakika çalkalayın . Diş minelerinizi korumak için iki haftada birden fazla yapmayın

 

 • Hindistan Cevizi Yağı

 

Dişlerinizi fırçalamadan önce Hindistan cevizi yağını dişlerinize sürün ve 12-20 dakika bekletin. Sonra diş macununu direk uygulayın, bunu haftada 2-3 kez tekrarlayın.

 

 • Aktive Edilmiş Kömür Maskesi

 

Katı bir krem elde edebilmek için kömür ve suyu karıştırın. Dikkatlice dişlerinize uygulayın, iki dakika bekleyin. Sonra gargara yapın, en son dişlerinizi fırçalayın. Haftada bir veya iki kez yapabilirsiniz.

 

 • Muz Kabuğu Beyazlatıcısı

 

Muz kabuğunda diş plaklarını temizleyen ve dişi beyazlatan maddeler mevcuttur. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürtün ve 5-7 dk bekleyin. Sonra dişlerinizi fırçalayın . İstediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

 

 • Limon Gargarası

 

Bu ağız gargarası dişlerinizi zamanla beyazlatmanıza yardımcı olacak ve nefesinizi ferah tutacak. 3 damla limonun suyu ve bir parça tuzu karıştırın , dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara yapın. Bunu haftada 2-3 kez yapabilirsiniz,

 

Uyarı: ağzınızda iltihap varsa bunu uygulamayın

 

 

 • Fesleğen Yaprağı

 

Normal bir dil macunu yerine fesleğen yapraklarını öğütüp kullanabilirsiniz. Bu sayede dişlerinizi beyazlatıp daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Ama düzenli olarak dişlerinizi fırçaladıktan sonra 5-10 dk bekleterek de uygulayabilirsiniz .

 

 • Aloe Vera

 

Gerçek bir beyaz gülüş istiyorsanız taze alo vera suyu kullanın veya bu bitkiden yapılan doğal jeller edinin. Dişlerimizi masaj yaparak uygulayın ve gargara yapın. Bunu her fırçalamadan sonra uygulayabilirsiniz. Yalnızca iki hafta sonra dişlerinizdeki parlaklığı fark edeceksiniz.

 

 

Yazar: perizathoca

1 thought on “Bembeyaz Dişler İçin 9 Önemli İpucu

  onurhoca

  (Kasım 23, 2017 - 12:20 am)

  Ah bi vakit bulabilsem, çok doğru şeyler gerçekten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir