HERKESİN BEĞENDİĞİ 14 YÜZ VE KİŞİLİK ÖZELLİĞİ

[cs_content][cs_section parallax=”false” separator_top_type=”none” separator_top_height=”50px” separator_top_angle_point=”50″ separator_bottom_type=”none” separator_bottom_height=”50px” separator_bottom_angle_point=”50″ style=”margin: 0px;padding: 45px 0px;”][cs_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” style=”margin: 0px auto;padding: 0px;”][cs_column fade=”false” fade_animation=”in” fade_animation_offset=”45px” fade_duration=”750″ type=”1/1″ style=”padding: 0px;”][x_creative_cta padding=”25px 25px 25px 25px” text=”HERKESİN BEĞENDİĞİ 14 YÜZ VE KİŞİLİK ÖZELLİĞİ” font_size=”36px” icon=”lightbulb-o” icon_size=”48px” animation=”slide-top” link=”#” color=”” bg_color=”” bg_color_hover=””][/cs_column][/cs_row][/cs_section][cs_section parallax=”false” separator_top_type=”none” separator_top_height=”50px” separator_top_angle_point=”50″ separator_bottom_type=”none” separator_bottom_height=”50px” separator_bottom_angle_point=”50″ style=”margin: 0px;padding: 45px 0px;”][cs_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” style=”margin: 0px auto;padding: 0px;”][cs_column fade=”false” fade_animation=”in” fade_animation_offset=”45px” fade_duration=”750″ type=”1/1″ style=”padding: 0px;”][cs_text]Kent üniversitesi Fen Bilimleri bölümü kadın ve erkeklerdeki en çekici yüz özelliklerini belirleyen bir araştırma yürüttü. Site olarak bu konunun ilgi çekici olduğunu düşündük ve sizin için en çekici 6 kişilik özelliğini ve yüz özelliklerini bir araya getirdik.

Deri rengi ile dudak ve göz rengi arasında ki tezat,  çekiciliği etkiliyor. Bir kadının yüzü, göz ve dudakları dikkat çekiciyse  daha kadınsı ve genç algılanır. Bunun aksine eğer erkeğin bu tezatı daha az ise o kişi daha erkeksi ve olgun kabul ediliyor.

Araştırmaya göre kaşlar göze ne kadar yakınsa gözler o kadar büyük görünür.

Düz bir burna sahip yüz daha simetrik görünür ve böylelikle daha çekici olur

Araştırmaya göre erkekler için göz makyajı ve çok pürüzsüz bir cilt bir kadının güzelliğinin en önemli özelliğidir. Aynı anda dudak makyajı o kadar önemli değil.

Düz bir çene, bir kadın için çekici yüz özelliklerinden birisidir. Ayrıca kadının güzelliği vücudunda ki stres hormonlarının seviyesine göre de tarif edilebilir. Stres hormonunun seviyesi ne kadar düşükse o kadar çekicidir kadın.

Erkeklere gelince, onların çekiciliği güçlü bağışıklık sistemleriyle tanımlanır.

Araştırma sürecinde, kadınların oval yüz şekline sahip erkekleri daha çekici buldukları ortaya çıktı. Aynı zamanda erkekler ise kalp şeklinde yüze sahip kadınları tercih ettiklerini bildirdiler.

Kahverengi saçlı insanlar (kirpikleri ve kaşları dahil) hem kadınlar için hem erkekler için daha çekiciler.

Ancak deney sonucuna göre erkekler resimlerde esmer tenli kadınları tercih etseler de gerçek hayatta sarışınları tercih ediyorlar.

Bu insanlar her zaman meşguldür. Muhteşem bir şekilde eğitim, kariyer, hırs ve cömertliği bir araya getiriyorlar. Bu yüzden boşuna dememişler: Bazılarının şansı hep yaver gider. Aktif insanlar kendi kendilerine yetebilirler, çok çeşitli ilgi alanları vardır ve asla aşırı dikkat çekmek istemezler. İnsanlar genellikle onların cazibelerine kapılırlar çünkü her zaman ilginç fikirleri vardır.

Çoğunlukla kendi bakışları vardır ve nasıl çalışılacağını bilirler ve bundan çok keyif alırlar. Onlar için gökyüzü bir sınırdır. Hırslarını saklamazlar ve hedeflerine ulaşmak için fedakarlık yapmaya hazırdırlar. Bu nedenledir ki becerilerini her zaman geliştiren çok çalışkan insanlardır.

Bu tür insanlar en doğal ve samimi insanlardır. Kendilerine gülebilirler ve onları utandırmak çok zordur. Aynı zamanda çok da ciddi olabilirler ve ihtiyaç anında tam destek verirler. Çevrelerindeki herkes için enerji kaynağıdırlar. Canlılık, kendi kendisiyle dalga geçme ve güvenilirlik bu kişileri karşı konulamaz yapmakta.

Bu çok özel bir insan tipi. Onların cazibesi asalet, bilgelik ve kendine güven. Her sözleri referanstır , neden mi?  Çünkü onlar konuşunca herkes susar. Güçleri sakinliklerinden ve sağduyularından ileri gelir. Gerçekten önemli bir konuyu konuşmak istediğinizde bu kişileri bulursunuz.

Kocaman kalpli insanlar genellikle kişisel bir dramın kahramanlarıdır ve hayatta hala yer edinmeye çalışmakla meşguldürler. Başarıları kendilerini tatmin etmek değil yakınlarına yardım etmektir onlar için. Yardım etmekten çok  mutlu olurlar ve bu onları daha çok yardım etmeye doğru götürür.

Çocukları seven insanlar her zaman karşı cinsin gözünde çekicidir.  Duruşları hep nazik, şefkatli ve büyüleyicidir.[/cs_text][/cs_column][/cs_row][/cs_section][cs_section parallax=”false” separator_top_type=”none” separator_top_height=”50px” separator_top_angle_point=”50″ separator_bottom_type=”none” separator_bottom_height=”50px” separator_bottom_angle_point=”50″ style=”margin: 0px;padding: 45px 0px;”][cs_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” style=”margin: 0px auto;padding: 0px;”][cs_column fade=”false” fade_animation=”in” fade_animation_offset=”45px” fade_duration=”750″ type=”1/1″ style=”padding: 0px;”][x_share title=”Paylaşın” share_title=”” facebook=”true” twitter=”true” google_plus=”false” linkedin=”true” pinterest=”true” reddit=”true” email=”true” email_subject=”paylaşın:)”][/cs_column][/cs_row][/cs_section][/cs_content]

Yazar: perizathoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir