KULLANILDIĞINIZI GÖSTEREN 7 İŞARET

KULLANILDIĞINIZI GÖSTEREN 7 İŞARET

Hepimiz bir şekilde diğer insanları kendi amaçlarımız doğrultusunda kullanıyoruz. Fakat bir başkası bizi kullandığında iş tamamen farklılaşıyor.
Site olarak farklı kullanılma şekillerini ve nasıl bertaraf edeceğimizi Brightside.me sitesinden sizin için çevirdik.

1- Sizi kullanmayı amaçlayan kişiler size övgüler yağdırır.


Birisini kendi amaçları doğrultusunda kullanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntem karşısındakine övgüler dizmek. Çok iyi niyetli bir insansanız eğer ihtiyacı olan fakir bir insan gördüğünüzde yardım etmeden duramazsınız. İşte bazı kötü niyetli kişiler bu taktiği kullanır ve sizden alacağını alır. Aniden övgüler almaya başlarsanız DİKKATLİ OLUN.

2- Bu tür kişiler sizin kendinizi suçlu hissetmenizi sağlar


Kendini suçlu hisseden bir insanı kendi amaçlarınız doğrultusunda kullanmak aslında çok kolaydır. Her konuda yardıma hazırdırlar. Birisine karşı kendinizi suçlu hissetmeye başladığınızda lütfen dikkatli olun. Her türlü istismara açıksınız demektir. ONLARIN KÜÇÜK “İYİLİKLERİ” YOLDADIR.

3- Sizi kullanan bu kişiler sizi ani duygusal kararlar vermeniz için yönlendirir.


Başkalarını kullanmayı amaçlayan bu kişiler hızlı ve duygusal kararların onların ekmek kapısı olduğunu çok iyi bilirler. Size düşünmek için yeterince zaman vermezlerse ve sizi hızlı karar vermeye iterlerse onlar kazanacaklardır. “ Zamana ihtiyacım var” gibi basit bir ifade eğer net bir dille söylenmişse onların ilgisi azalacak ve BİR DAHA SİZE SORMAYACAKLAR.

4- Bu kişilerin pasif olanları çaresiz ve aptal rolü üstlenirler. Her zaman incinen taraftadırlar.


Doğal olarak her zaman çaresiz ve masum bir kıza yardım etmek istersiniz. O kız hep şanssızdır ve mutsuzdur. Ona sarılmak ve kucak açmak istersiniz. Bu da tam onun istediği şeydir. Bu tür kurbanlar sanki farkında değilmiş gibi davranırlar ANCAK BU, BAŞKASININ DUYGULARINI İSTİSMAR ETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.

5- Bu kişiler size sözlerinizi hatırlatır

Yanlış bir şeyler olduğunu fark etseniz bile “ama söz vermiştin” cümlesi bu tür kişilerin size ne isterse yaptıracağı bir ifadedir. Kimse sözünde durmayan olmak istemez. Kimse böyle görünmek istemez. Cevabınız öyle net olmalı ki KİMSE SİZE ŞANTAJ YAPAMASIN

6- Bu kişiler konuşmalara hep en kötü zamanınızda başlarlar.

Bu kişiler sizin kafanız meşgulken sizden istekte bulunmayı çok severler. Bilirler ki siz onları başınızdan def etmek için evet diyeceksiniz. Çok da özür dilerler bu arada ve hatta bu yoğunlukta sizi rahatsız ettikleri için ne kadar üzgün olduklarını söylemeden edemezler. DİKKATLİ OLUN

7- Bu kişiler başkalarının olumlu deneyimlerine atıfta bulunmayı ihmal etmezler.

Bu kişilerin bir diğer tercih ettiği davranış kalıbıdır: Endişelenmene gerek yok. Ben,arkadaşım, patronum, tanıdığım birisi bir çok kere yaşadı bunu ve hiç de kötü bir şey olmadı. O kişinin fikrinin sizi korkutması hiç önemli değildir. En önemli şey amacına ulaşmasıdır. Tabii ki söyledikleri yalan. Böyle sözleri dinlemeyin. Somut deliller isteyin. OYUNA GELMEYİN

Yazar: perizathoca

3 thoughts on “KULLANILDIĞINIZI GÖSTEREN 7 İŞARET

  onurhoca

  (Eylül 26, 2017 - 6:55 pm)

  Bunları öğrendiğim iyi oldu. Ara sıra hatta okuyup hatırlamam lazım. :)))

  perizathoca

  (Eylül 26, 2017 - 8:11 pm)

  katılıyorum hocam

  Bet_10

  (Eylül 26, 2017 - 9:55 pm)

  iste bu yuzden insanlarla herzaman mesafeli olmak gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir