TT Ads

SABAHLARI UYARAN ALMADAN KALKMAK İÇİN

 

Sabahları uyaran almadan kalkmak için, neler yapabilirsiniz? Sabahları kafein almadan, kahvenizi içmeden de güzelce uyku halinizi yenebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi sizin için lifehacker sitesinden özetledik. Sabahları uyaran almadan kalkmak için, bu yöntemler kesinlikle çok işinize yarayabilir.

 

İşte size, sabahları uyaran almadan kalkmak için yardımcı olacak bir liste.

Sabahları uyaran almadan kalkmak için

 • YATMADAN ÖNCE ISITICIYI KAPATIN

Yatakta olduğunuzda, normalden daha sıcak olacağı için, yatmadan önce ısıtıcıyı kapatmanız çok işinize yarar. Sabahları uyaran almadan kalkmak için, bu yöntemi uygulayın. Serin bir sabah, daha hızlı hareket etmenizi sağlar ve uyanmanıza yardım eder.

 • ÇALAR SAATİNİZİ UZANAMAYACAĞINIZ BİR YERE KOYUN

  Sabahları uyaran almadan kalkmak için

Saatiniz hemen başucunuzda ise erteleme düğmesine basmak her zaman uyku halinde size cazip gelebilir.  Saatinizi duyabileceğiniz bir yere koyun ve erteleme yapmayın. Eğer hep biraz daha sonra kalkıyorsanız saatinizi o saate kurun, yada hiç çalar saat kullanmayın. Biraz daha geç kalkmak, sabahları yapacağınız bazı şeyleri engelleyebilir fakat yine de kararlaştırdığınız vakitte kalkmanız daha mühim.

 •         SADECE YATAĞINIZDA UYUYUN

Sabahları uyaran almadan kalkmak için

Sadece yatağınızda uyuyun ve televizyon, iş evrakları ve sizi uyumaktan alıkoyan ne varsa yanınızdan uzaklaştırın. Bunlar sizi uyanık tutar ve uyumanıza engel olurlar.

 • SABAHLARI YÜZÜNÜZÜ ISLAK BİR BEZLE SİLİN

Bu sabahları size çok konforlu gelmeyecektir, fakat temiz bir yüzle kendinize gelmenizi sağlayıp uyanmanıza yardım eder ve böylece güne mutlu başlarsınız.

 

TT Ads

2 comments

 • perizathoca
  perizathoca
  Reply

  herkese lazım öneriler 🙂

 • Safiye
  Safiye
  Reply

  Guzel olmus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.